+3630-99164311133 Budapest, Kárpát u. 60.

Segítő beszélgetés

Egyéni konzultáció

A segítő beszélgetések, az egyéni konzultációk alkalmával a kliensnek lehetősége van a nehézségek és a fájdalmak kifejezésére és a terhek megosztására egy biztonságos és bizalmas légkörben. Itt arról fogunk beszélni, amit Ön behoz az ajtón és kitesz az asztalra. Ezek lehetnek önismereti, vagy önértékelési problémák, veszteségek, gyászfeldolgozás, párkapcsolati kérdések, családi vagy munkahelyi konfliktusok, nemi identitással vagy az LMBTQI+ témakörével kapcsolatos kérdések és nehézségek, bántalmazás feldolgozása.

A segítő beszélgetések során biztosított empatikus közeg egy olyan belső folyamatot indít el az emberekben, amely során egyre inkább kreatívak, energikusak és határozottak lesznek a már meglévő és a felmerülő problémáik megoldásában.

Mivel köt a titoktartási kötelezettség, igy az üléseken elhangzottakat senki másnak nem adom tovább, a kliens minden velem megosztott élménye, emléke és nehézsége köztünk marad.

A segítő kapcsolat során előre megbeszélt időpontokban találkozunk, ahol a legteljesebb mértékű elfogadást és támogatást élhetei meg. . A beszélgetés kizárólag Önről szól, az Ön problémáiról, lelki gondjairól, hibásnak vélt életvezetési programjairól, környezetéről és önmagáról alkotott képéről fogunk beszélgetni.

Milyen élethelyzetekben lehet hatékony az egyéni konzultáció?

  • túlzott stresszterhelés, szorongás
  • életközépi válság vagy kapuzárási pánik
  • szexuális irányultsággal vagy nemi identitással kapcsolatos életvezetési nehézségek (önelfogadás, identitásválság, problémák a környezete elfogadókészségével)
  • kiégés - burnout szindróma
  • kisebbrendűség érzése
  • az elvárásoktól való szenvedés, félelem
  • párkapcsolati krízis
  • gyászfeldolgozás
  • veszteségek feldolgozása
  • vagy egyszerűen “valami nem jó”

Az első alkalom

Az első alkalom a téma megbeszéléséről, a célkitűzés meghatározásáról és ezek időkeretbe való foglalásáról szól. Javaslom, hogy az első alkalom legyen 1,5 óra hosszú, hogy legyen lehetőség jobban megismerni és körbejárni a feldolgozandó témában. Az első beszélgetés még nem jelent feltétlenül elköteleződést, inkább csak egy tájékozódási lehetőség mindkettőnk számára. Együtt döntünk arról, hogy a probléma ismerete és a személyes kapcsolat fényében belevágunk-e a közös munkába. Ha igen, akkor közöttünk egy szóban megfogalmazott szerződés jön létre, amelyben megfogalmazzuk az elérni kívánt célokat, a várható időtartamot és a titoktartást is. A segítő kapcsolat tervezett időkerettel indul, amit a szóban megfogalmazott szerződésben határoztunk meg, de a lélek folyamatainak alakulása hol gyorsabb, hol lassabb, ezért a folyamat hossza változhat.